Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Potrzebujemy Twojej zgody na wykorzystanie na tej stronie plików "cookie" w celu śledzenia (analizy) ruchu oraz personalizacji reklam. O tym, jak używane są dane można przeczytać w polityce prywatności > Polityka prywatności .  | Nie zgadzam się.

Akceptuje
Certyfikaty, które potwierdzają jakość kosmetyków naturalnych

Certyfikaty, które potwierdzają jakość kosmetyków naturalnych

Przeglądając kosmetyki naturalne na sklepowej półce widzisz, że na wielu z nich pisze „eko”, „natural”, „bio” itd. (tak samo jak pewnie głowisz się nad żywnością w sklepie spożywczym). Zastanawiasz się czy te kosmetyki są na pewno naturalne, czy nie ma w nich szkodliwych substancji chemicznych? Bo ja tak.

Zwłaszcza, że polskie prawo nie przewiduje odrębnych regulacji dla kosmetyków naturalnych. Kosmetyki naturalne i organiczne nie muszą mieć specjalnego certyfikatu, o to czy go mają może ale nie musi zadbać firma, która wprowadza produkt na rynek.

Warto wiedzieć jakie certyfikaty możemy spotkać. Oto te najważniejsze.

 • ECOCERT – jedna z największych organizacji certyfikujących produkty organiczne i ekologiczne, do których zaliczają się również kosmetyki. Produkt naturalny, aby uzyskać ten certyfikat musi zawierać min. 95% składników pochodzenia naturalnego i min. 50% składników pochodzenia naturalnego z upraw ekologicznych.
 • COSMEBIO - kosmetyki muszą zawierać co najmniej 95 proc. naturalnych składników pochodzących z upraw naturalnych.
 •  BDIH – niemiecki certyfikat przyznawany lekom, żywności i kosmetykom.
 • SOIL ASSOCIATION – certyfikat brytyjski przyznawany wyłącznie kosmetykom organicznym, w których skład wchodzi 95 % substancji organicznych. 
 • ICEA – certyfikat włoski, aby go uzyskać produkt musi być wolny od GMO, nie może być testowany na zwierzętach, nie zawiera substancji typu parabeny.
 • VEGAN SOCIETY - przyznawany jest kosmetykom, które są wolne od GMO, nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego.
 • NATRUE – kosmetyki naturalne z tym certyfikatem są bez sztucznych substancji zapachowych i barwników, nie są testowane na zwierzętach, nie mają składników na bazie ropy naftowej, ani modyfikowanych genetycznie.

 

Cały ten COSMOS

Aby ułatwić życie nam konsumentom, powstał COSMOS. Jest to globalny standard, który powstał w wyniku uzgodnienia wspólnych standardów przez organizacje nadające certyfikaty jakości. Jego celem jest uzupełnienie znaków różnych europejskich organizacji (takich jak te wymienione powyżej), by konsument miał pewność, że kosmetyk po który sięga jest naturalny. Obecnie certyfikaty COSMOS wydaje międzynarodowe stowarzyszenie COSMOS-standard AISBL z siedzibą w Belgii. Kosmetyki oznaczone znakiem COSMOS posiadają gwarancję najwyższej jakości.

 

Mamy dwa rodzaje certyfikatu COSMOS

 

 • Cosmos Natural odnosi się do kosmetyków naturalnych, które zawierają wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego, bez określenia minimalnej ilości.
 • Cosmos Organic dotyczy produktów, w których zawartość składników z roślin organicznych przekracza 95%.

Oprócz gwarancji naturalnego składu kupując kosmetyki z tym znakiem mamy pewność, że:

 • zawierają tylko naturalne aromaty i barwniki
 • nie zawierają parabenów i ftalanów, syntetycznych barwników i substancji zapachowych
 • nie są testowane na zwierzętach
 • są opakowane w przyjazne środowisku materiały

W Bioandecolife wysoka jakość to standard, potwierdzony odpowiednimi certyfikatami :)

Pozostałe informacje na temat certyfikatów COSMOS możesz znaleźć na stronie https://cosmos-standard.org/

 

 

Napisany 2019-01-25 przez Bioandecolife 0 2599

Podobne artykuły

Zostaw komentarzOdpowiedz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Blog - archiwum

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Szukaj na blogu

Ostatnio oglądane

Brak produktów

Menu

Porównaj 0
Powered by Zajdel Interactive Studios